Поспешивање интерне и екстерне комуникације Високог савета тужилаштва мај 2026. године
Високи савет тужилаштва организовао је 7. и 8. маја 2026. године, у сарадњи са Саветом Европе, другу радионицу посвећену интерној и екстерној комуникацији, као и односима са медијима. Радионици су присуствовали чланови Високог савета тужилаштва и запослени у Административној канцеларији, са циљем даљег развијања комуникационих вештина важних за унапређење транспарентности рада институције и квалитета институционалне комуникације.
Активност је реализована у оквиру пројекта „Јачање правне културе и капацитета Високог савета тужилаштва“, који Савет Европе спроводи у име Европске уније. Пројекат је усмерен на континуирано јачање институционалних капацитета, при чему радионице из области комуникације представљају један од значајних сегмената подршке усмерене ка развоју савремених стандарда институционалног деловања и јавне комуникације.
Одржавањем друге радионице потврђен је континуитет успешне сарадње између Високог савета тужилаштва и Савета Европе, као и значај систематског улагања у развој комуникационих компетенција запослених. Досадашње активности већ доприносе унапређењу комуникацијских стандарда, транспарентности рада и јачању поверења јавности у рад институције.




