Радни састанак са ОЕБС – мај 2026
Потпредседник Савета, др Мирослав Ђорђевић, заједно са члановима Савета мр Јасмином Станковић, Радмилом Јовановић, Јеленом Глушицом и Предрагом Миловановићем, одржао је 12.5.2026. године састанак са представницима Мисије Организацијe за европску безбедност и сарадњу (ОЕБС) у Републици Србији, на челу са Мауром Пузом, шефом Одељења за владавину права и људска права.
На састанку је у духу отворене, дугогодишње сарадње разговарано о наставку постојећих, и започињању нових пројеката са циљем јачања самосталности и ефикасности рада јавних тужилаштава у Србији. Посебно је наглашена важност питања транспарентности рада Савета и јавних тужилаштава, континуиране едукације носилаца јавнотужилачке функције и јавнотужилачких помоћника и приближавања професије младим правницима који размишљају о будућој каријери у српском правосуђу.
Као и протеклих година, ОЕБС је остао постојан партнер Савета у организацији годишње конференције свих јавних тужилаштава Србије, које се традиционално одржава крајем године.
На обострано задовољство, саговорници су оценили да, иако је досадашња сарадња Савета и ОЕБС-а била веома успешна, има простора за њено даље продубљивање у наредном периоду.






